תכנון ובקרה
שרותי PMO לפרויקט ולארגון

תפקיד PMO (Project Management Officer) בארגון מהווה בסיס חשוב לתהליכי ניהול הפרויקטים בכלל, ובסביבה משתנה ודינאמית על אחת כמה וכמה, כמי שתומך ומאפשר להשיא את הצלחת הפרויקטים בארגון. כיום כ- 85% מהארגונים כבר אימצו את הגישה!

PMO פועל על בסיס מתודולוגיות ושגרות מוכחות לניהול יעיל יותר של פרויקטים בארגון. סקרים של השנים האחרונות מראים בבירור PMO תורם משמעותית להצלחת הפרויקטים: ירידה של 25% בכמות הפרויקטים הנכשלים, עליה של 33% בעמידה ביעדים, עליה של 27% בשביעות רצון הלקוחות

שרותי PMO של חברת מתן כוללים:

  • הקמה מהירה של ארגון PMO – משרד ניהול פרויקטים ארגוני – שיתן מענה מקצועי לארגון כולו.
  • הפעלה שוטפת של גוף PMO ארגוני, איוש שרותי PMO לפרויקט בודד או פרוגראמה.
  • תמיכה בשילוב כלים טכנולוגיים מתקדמים ופרקטיקות עבודה מובילות.

חסכון בזמן
ניהול יקר

מנהלי הפרויקטים הם משאב ארגוני חשוב ויקר. הם חייבים להתמקד במהות הפרויקט והסרת חסמים לאורך הדרך. עומס סביבת הפרויקטים גוררת אותם לא אחת לעסוק במשימות שלא מאפשרות להם "להרים את הראש".
העברת ניהול המידע בפרוייקט לידי PMO מקצועי ומיומן אשר יקים וינהל את תהליכי התכנון,והבקרה לאורך הפרוייקט, יאפשר למנהל הפרוייקט מרחב פעולה יעיל.

התוצאה: מנהל הפרוייקט זמין לקידום הפרויקט "בראש שקט".

מיזעור
עלות הטעות

השינוי הוא היום קבוע, והחלטות חייבות להתקבל על בסיס נתונים ולא "תחושות בטן", שכן עלות הטעות גבוהה, וזמן התגובה קריטי. לשם כך יש להקים ולתחזק תשתית בקרה מבוססת נתונים.

PMO מיומן יאפיין היטב תשתית מדידה, ויתחזק מערך של כלי ניתוח נתונים מתקדמים. זהו מערך שיש לעדכן ולהתאים לאורך הפרוייקט.

התוצאה: תהליכי קבלת החלטות יעילים.

מיקסום הסיכוי
להצלחת הפרויקטים

סביבת הפרויקטים מורכבת ומתקיימת בה תלות הדדית בין גומרים. בכדי לנהל סביבה זו בהצלחה מנהל הפרויקט נדרש לנראות ותיאום בכל רגע, ולשם כך הוא הוא חייב שתהיינה שגרות ותשתית ניהולית איתנה.

PMO הוא משאב אסטרטגי המייצר נראות, סנכרון ותיאום בין הגורמים. וכל זאת על פי הנחיות ההנהלה ובתיאום איתה. כל אלה יחד משיאים את סיכויי ההצלחה של הארגון.

התוצאה: ירידה של 25% בכמות הפרויקטים הנכשלים, עליה של 33% במספר הפרויקטים שעמדו ביעדי תקציב ועליה של 27% בשביעות רצון הלקוחות.

מקור נתונים: State of the PMO 2016  – קישור

מאמרים שיעניינו אתכם

פונקצית PMO - רשת PMO

פונקצית PMO

PMO – בשנים האחרונות, יותר ויותר מחקרים מראים שארגונים נחשפים למשמעות וליתרונות של הקמת פונקצית  Project management Officer בארגון. יחד עם זאת, ישנם עדיין ארגונים

למאמר המלא
Close up to hands in blue gloves hold microtube with green liquid extract. Synthesis of new vaccine or drug against virus

PMO בתעשיית הפארמה

על תפקיד ה- PMO דיברנו כאן במאמר הקודם מי שעומד לצד מנהל הפרויקט, כדי לספק ולהטמיע ידע מקצועי מעולם התוכן של ניהול פרויקטים. מי שמקדם את שיפור תהליכי ניהול

למאמר המלא