הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט

הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט – מה יש לנו עד עכשיו?

סיכום ביניים בעקבות כנס Ignite של מייקרוסופט שהתקיים החודש

החודש נערך כנס Ignite של מייקרוסופט. כנס טכנולוגי המזמין את כל המשתמשים והשותפים ברחבי העולם להכיר את החידושים בפלטפורמות השונות של מייקרוסופט, המגמות בתחום והצצה למה שעוד צפוי.

שירות הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט הושק כבר ב 2019, והוא פועל במקביל לשירות ה- Project Online (שהוא השירות המוכר לרוב המשתמשים וכולל את גרסת ה-Desktop). על ההבדלים בין שני השירותים כבר כתבנו כאן ואתם מוזמנים לעצור לרגע ולעשות סדר.

בבלוג שלנו אנחנו מעדכנים בכל פעם כשיש חידוש מעניין, ועונים על השאלות שלכם. הפעם, לאור החידושים שהוצגו החודש בכנס, ובכלל הדרך שעבר השירות מאז הוצג לראשונה, נקדיש את המאמר לחשיבה נוספת ולסיכום הדרך שעברנו עד עכשיו.

מאז הושק לראשונה, נוספו לשירות החדש לא מעט פיצ'רים לאורך הדרך, ואלה ממשיכים להתווסף. כיום ניתן לנהל בעזרת השירות תוכניות של עד אלף שורות ולהשתמש בתבניות פרויקט שנוספו לשירות (מוגדרות מראש ללא אפשרות של המשתמש לעצב אותן עדיין), ישנה אפשרות להמיר קובץ פרוג'קט (.mpp), להוסיף שדות שונים שאינם מוגדרים מראש לצרף קבצים למשימה, לנהל קבוצת דיון סביב משימה ספציפית, ועוד לא מעט התאמות שיעזור לנהל את התוכנית בצורה נוחה.

החידושים האחרונים מהווים שדרוג חשוב לשירות, לא כולם נפרסו עדיין וגם מבין אלה שנפרסו לא כולם זמינים בישראל. אבל סבלנות, גם לכאן הכל מגיע. אנחנו נעקוב בחודשים הקרובים ונעדכן אתכם בבלוג שלנו עם הגעתו של כל חידוש.

 

אלה העדכונים הצפויים:

תצוגת משימות לפי משאבים – זמין כבר עכשיו

נוספה לשירות תצוגת קנבן חדשה המאפשרת לראות את כל המשימות המשויכות לכל איש צוות, לדווח עליהן התקדמות או להעביר אותן לחבר צוות אחר על ידי גרירת הכרטיס לעמודה המתאימה. כך אפשר בצורה נוחה לנהל את משימות הצוות, תוך הפעלת פילטרים שונים דוגמת טווח זמן, קטגוריה וכו'

 

תצוגת משימות לפי משאבים - הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט

נתיב קריטי – זמין כבר עכשיו

ניתן להציג על גבי התוכנית את הנתיב הקריטי של הפרויקט. הנתב מוצג בצורה ברורה על ידי מסגרת אדומה המקיפה אל כלל המשימות והקשרים הקריטיים בפרוייקט.

נתיב קריטי - הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט

 

 

נתוני עבר של כל משימה – עתיד להתעדכן בחודשים הקרובים

על מנת לאפשר תהליכי בקרה נוחים תתווסף בקרוב האפשרות לנטרל לאחור את כל השינויים שהתבצעו ברמת המשימה הבודדת. כל שינוי יופיע בלוג השינויים כולל תארייך הביצוע והמשתמש שביצע את השינוי.

אפשרות לנתח לאחור את השינויים כך שניתן לזהות מגמות, או לתקן תכנון לקוי מסייעת רבות לבניית תוכנית עדכנית, וכן תורם ליצירת אמון עם בעלי העניין השונים שכן כל שלב ניתן לזיהוי מבלי להידרש לחקירות עומק. המידע זמין לכולם בכל עת.

 

נתוני עבר של כל משימה - הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט

 

 

סוגי קשרים – עתיד להתעדכן בחודשים הקרובים

כמי שבנה תוכנית עבודה אתם ודאי מכירים את ארבעת סוגי הקשרים השכיחים (FF, FS, SS, FS). בסביבת ה- Project for the Web  זמין כרגע סוג קשר אחד בלבד, Finish-to-Start, אולם מצב זה עתיד להשתנות בקרוב ולכלול את כל ארבעת הסוגים המוכרים.

עדכונים חדשים להפרוג'קט החדש של מייקרוסופט

 

בין Project ל- Planner וגם Teams

שירות ה- Planner הינו שירות חינמי בסביבת מייקרוסופט 365 המיועד לניהול משימות אישיות וצוותיות. שירות שאומץ על ידי משתמשים רבים הודות לקלות השימוש ויכולות התיוג והקטלוג שלו. ההודעה המשמחת שנמסרה בכנס מתייחסת לממשק מובנה (API) שעתיד להתווסף לשירות, ושהיה חסר לרבים עד היום. ממשק כזה יאפשר למעשה להעביר מידע בין השירותים.

עדכון נוסף שנמסר בכנס מתייחס לרשימת "המשימות שלי" (זמין ב Teams), אשר כיום מכילה את משימות המשתמש מתוך שירותי ה Planner וה- To Do ובקרוב תכלול גם את משימות הפרוג'קט החדש. כל המשימות שלי, במקום אחד!

 

הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט - בין Project ל- Planner וגם Teams

 

ומה לגבי פערים בשירות החדש?

השירות החדש מתפתח ומציג יכולות מעניינות. זהו שירות הזמין בענן בלבד, ואין לו גרסת Desktop. למשתמשי הפרוג'קט שמורגלים לבנות תוכניות עבודה מרכבות, יהיו מספר פיצ'רים חסרים כמו למשל העדר Baseline, העובדה שהתבניות שקיימות לא ניתנו לעריכה ולא ניתן להוסיף תבניות ארגוניות מותאמות. גם פיצ'ר של Deadline אינו זמין בשירות. קושי נוסף מתמצה בעובדה שלא ניתן בעזרת ממשק מובנה לעדכן את התוכניות בצורה אוטומטית (כלומר לכתוב לתוך בסיס הנתונים). מעבר לפיצ'רים שמנינו, נושא ניהול המשאבים ואיזון עומסים אינו קיים כרגע, ועתיד להתווסף בשלבים מאוחרים יותר.

נציין כי ניתן לתת מענה לחלק מהחוסרים בעזרת שירותים נוספים בסביבה ובעזרת דו"חות BI. כמו כן קיימים מוצרים משלימים – מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לפרט, לכל המעוניין.

 

הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט – לסיכום

ה- Power Platform

מעבר לתכונות השירות שמתווספות ומעשירות את יכולות העובדה איתו, נחזור ונציין כי שירות זה הינו חלק מסביבת העבודה המתקדמת של מייקרוסופט, ה- Power Platform. המשמעות היא שכלל הנתונים נשמרים למעשה ב- Dataverse  וזמינים למשתמשים גם דרך שירות ה- Power App, שם ניתן לנהל מגוון רחב של נתונים על הפרוייקט בנוסף לתוכנית העבודה. כך למשל ניתן להוסיף סיכונים של הפרויקט, לנהל מידע כללי על הפרויקט כמו רשימת בעלי עניין, יעדים אסטרטגיים ועוד. בנוסף, תוך שימוש ביכולות שירות ה- Power Automate ניתן לממש תהליכי אישור, חתימה, עדכון ועוד, ולמעשה לנהל מקצה לקצה את תהליכי ניהול הפרויקט בראיה רחבה.

נוסיף לאמור לעיל את האינטגרציה בתוך שירות ה- Teams אשר יותר ויותר ארגונים מגלים את יכולותיו כבסיס לשיתוף רעיונות ומידע בין צוותים בארגון, וקיבלנו פתרון ארגוני ל- ניהול פרויקטים, המאפשר גמישות והתאמה מחד, ומביא מאידך בסיס חזק המאפשר למגוון רחב של בעלי עניין בארגון להתחיל להשתמש בו בתצורתו הבסיסית.

 

יכולות רחבות לפרויקטים מורכבים

בסביבת העבודה הדינאמית של היום, כשצוותים שונים נדרשים לקולבורציה ברמת גבוהה, עבודה מרחוק היא סטנדרט ופיזור גאוגרפי הוא עובדה, הטכנולוגיה המתקדמת שמאפשרת תיאום מהיר והתעדכנות קלה תוך שימוש בכלים נוחים, היא הכרח שמאפשר לנו עבודה יעילה ותמיכה בסגנונות העבודה השונים. שירות הפרוג'קט החדש של מייקרוסופט מציע את היכולות הללו למשתמשים, ובעיקר תוך שילוב בסביבת ה- Power Platform. זהו עדיין שירות מתפתח, וכאן היתרון והקושי; יתרון מכיוון שהשירות מתאים את עצמו לצרכי המשתמשים ומתעדכן באופן רציף, וקושי כיוון שפרויקטים מורכבים הדורשים את היכולות הרחבות, לא ימצאו בשירות זה (עדיין) פתרון מתאים עבורם. אלה האחרונים, ימשיכו לנהל את הפרויקט בסביבת ה- Project Online, עד לעדכון הבא.

 


 

Microsoft Project at Ignite 2022

לשיתוף המאמר

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן